Субота, 28 листопада

Вчені провели заміри понад 70 тисяч представників 52 видів птахів, яких упродовж останніх 40 років зібрав Музей природничої історії імені Філда в Чикаго. Усі ці птахи загинули внаслідок зіткнення з будівлями у місті. За деякими оцінками, таким чином у світі щороку гинуть сотні мільйонів птахів.

«Ми дійшли висновку, що майже всі види стають меншими», — каже один із авторів дослідження Браян Вікс з Університету Мічигана.

«Це достатньо різноманітні види птахів, але усі реагують схожим чином», — додає він.

Зафіксувати зміни у розмірах птахів візуально майже неможливо, адже йдеться про відносно невеликі, проте статистично важливі величини. Приміром, гомілкова кістка птахів за 40 років зменшилася у розмірі на 2,4%, тоді як довжина крил, навпаки, збільшилася на 1,3%.

Результати дослідження фактично підтвердили сформульоване ще у XIX столітті правило Бергмана, згідно з яким у тварин одного й того ж або близьких видів найбільшими розмірами вирізняються ті, що мешкають у більш холодних частинах ареалу.

Вчені не мають точної відповіді на те, чому саме теплі температури призводять до зменшення розмірів птахів. Одна з теорій полягає у тому, що дрібніші тварини краще охолоджуються завдяки швидшій втраті тепла.

 

Залишити коментар