Середа, 2 грудня

Падіння обсягів виробництва металургійної продукції в Україні у 2019 році може сягнути 37% проти попереднього року. Це може загрожувати фінансовими проблемами найбільшим металургійним компаніям та скороченням робочих місць.

Про це повідомили у заяві асоціації металургійних компаній «Укрметалпром».Там підрахували, що у 2019 році підприємства металургійної галузі рекордно скоротили обсяги виробництва та експорту своєї продукції.

«Тобто, 2019 рік українська металургійна галузь, за прогнозами, завершить наступним чином: виробництво чавуну — 20 млн тонн, виробництво сталі — 20,5 млн тонн, виробництво прокату — 18 млн тонн. Це найгірший показник за весь період існування незалежної України», — повідомляють в асоціації.

Там зазначають, що близько 85% своєї продукції металурги експортують. Водночас через зміцнення гривні, конкурентоздатність української металургії падає на світових ринках.

Крім цього, падають світові ціни на сталь та чавун — в середньому на 12%, а ціни на залізорудну сировину — на 25%. Разом з тим, державні компанії, такі як Укрзалізниця та Укренерго, підвищують тарифи на свої послуги, через що зростають витрати компаній галузі.

«Всі зазначені вище процеси носять безсистемний, хаотичний характер в стрімко знешкоджують як конкурентоспроможність української металургії, на яку приходиться майже 12% ВВП, 30% експорту, забезпечення роботою більше ніж 0,5 млн українських громадян, так і всієї економіки України», — додають в асоціації.

Там закликають державу надати допомогу цій галузі виробництва.

Залишити коментар