Четвер, 24 вересня

Під час двосторонніх переговорів між президентами України та Росії у Парижі сторони дійшли згоди укласти контракт на транзит російського газу до Європи терміном на декілька років.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з Володимиром Путіним у межах саміту лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

«Я не можу поки нічого говорити, тому що немає поки договору (на транзит російського газу до Європи з 1 січня 2020 року — ред.), але я впевнений, що у нас більше шансів його підписати на кращих умовах, ніж до цього обговорювали наші представники, коли були дуже складні кілька зустрічей, які були принципово без відповідей», — повідомив Зеленський.

За словами Зеленського, після розмови з Путіним в України з’явився шанс підписати нові газові домовленості з Росією «на кращих умовах», ніж оголошувалися під час тристоронніх газових переговорів. Зокрема, президент зауважив, що російська сторона відмовилася від своєї позиції підписати транзитний договір з Україною лише на 1 рік.

«Мова не йде про контракт на один рік, всі зняли це з обговорення. Тобто мова йде про «скільки-то років», я так думаю, буде більше. Я наполягав на максимально амбітних умовах, вигідних Україні та Європі, — на десяти роках», — заявив Зеленський.

Зеленський заявив, що Україна готова отримати заборгованість російського Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу на суму близько 3 мільярдів доларів газом.

Залишити коментар