Четвер, 3 грудня

Компанія Джеффа Безоса Blue Origin успішно провела 12-у випробувальну місію для суборбітальної багаторазової ракети New Shepard, на якій наступного року планує відправити до кордону космосу перших туристів.

Важливо, що під час цієї місії вперше використовувалася ступінь, яка вже побувала в стратосфері та космосі п’ять разів. Blue Origin запевняє, що стартовій системі знадобився лише невеликий ремонт і профілактика.

Під час випробування 18-метрова ракета з двигуном BE-3PM власної розробки Blue Origin набрала швидкість в 3576 км/год і досягла висоти в 106 км, таким чином подолавши «лінію Кармана» – фактичний кордон космосу, що проходить на висоті в 100 км над рівнем моря.

Комерційне навантаження було скоріше номінальним – кілька артпроєктів, представлених школами та інститутами США.

У 2020 році New Shepard відправить у космос перших туристів, що купили путівки у Безоса за ціною 200-300 тис. доларів. Пасажирську капсулу для шістьох він представив влітку цього року. На висоті близько 100 км вона відокремиться від ракети, яка потім піде на посадку.

Завдяки набраній швидкості капсула злетить ще на 30 км вгору, а пасажири переживуть близько трьох хвилин невагомості. Потім почнеться спуск – на парашутах, а в завершальній фазі для забезпечення м’якої посадки включаться малопотужні двигуни.

Спершу глава Amazon сподівався запустити перших клієнтів в космос до кінця 2019 року, але тепер ці терміни виглядають нереальними. Зате компанія за підсумками випробування відзвітувала, що після шостого польоту ракету більше не будуть модифікувати – тобто вона готова до комерційної експлуатації.

Залишити коментар