Середа, 25 листопада

У Пекіні вчені зі Столичного педагогічного університету (CNU) повідомили, що в глибині бурштину, котрому близько 100 млн років, виявили пір’я стародавнього ящера, на якому застигли і його паразити. Про це повідомляє Nature Communications.

Згідно з повідомленням, китайські палеонтологи переглянули величезну кількість зразків бурштину з півночі М’янми, серед яких знайшли лише два з пір’ям динозавра довжиною 12,7 і 13,6 мм, на яких були присутні ці комахи.

Наголошується, що вчені виявили 10 мікроскопічних паразитів крейдяного періоду на різних стадіях розвитку. Їхні розміри не перевищували 0,23 мм.

Комахам дали назву Mesophthirus engeli. Якщо їх зв’язок з вошами, а точніше із загоном пухоїдів (Phthiraptera) підтвердиться, то вони стануть найдавнішими з відомих представників цієї групи.

Судячи із зовнішньої будови, знайдені комахи дійсно можуть бути пов’язані з вошами: від сучасних паразитів їх відрізняють тільки гачки на лапках і форма антен. Вчені підкреслили, що одна з досліджених пір’їн зберегла ознаки серйозної поразки від найдавніших вошей.

Залишити коментар