Вівторок, 24 листопада

Біля берегів Греції вчені виявили рештки затонулого римського судна, вік якого оцінили приблизно в дві тисячі років. За словами грецьких дослідників, уламки були виявлені недалеко від рибальського порту Фіскардо на північному узбережжі Кефалонії.

Вантаж, а саме — близько 6000 римських амфор, видно на морському дні, він знаходиться в хорошому стані. Місце катастрофи 2000-річної давнини було виявлено з використанням гідролокатора. Аварія сталася між I століттям до нашої ери і I століттям нашої ери, тобто за часів Ісуса Христа.

«Корабель наполовину похований в осаді, тому ми покладаємо великі надії на те, що якщо ми підемо на розкопки в майбутньому, ми знайдемо частину або цілий дерев’яний корпус», — сказав Георг Ферентінос з Університету Патри в Греції, який очолював вивчення результатів.

Корабель, який знайшли біля Фіскардо — один з чотирьох найбільших знайдених в Середземному морі, і найбільший, знайдений в східному Середземномор’ї. Довжина корабля — 34 метри, ширина — близько 13.

Дослідники говорять, що порт Фіскардо, ймовірно, був важливим пунктом призначення на римському торговому маршруті, навколо Середземного моря.

Ще не вирішено, чи будуть останки катастрофи піднімати з дна океану, але в разі виявлення нових артефактів подальші дослідження можуть розкрити більше інформації про його походження. Гідролокатор також може надати інформацію про те, що могло потопити корабель.

2 комментария

  1. ну;Середземне море ;звичайно не океан;але його частина;а от ображати людей не варто;а то враження що при всьому занні моря та океанів пише дебіл

Залишити коментар