Субота, 28 листопада

Новий сорт яблук, який, як стверджують, можна зберігати у холодильнику до року, надійшов у продаж у США. Його селекція зайняла близько 20 років. Сорт під назвою Cosmic Crisp є гібридом Honeycrisp і Enterprise. Він був вперше виведений вченими Університету штату Вашингтон у 1997 році.

Комерційне виробництво цього сорту хрустких і соковитих яблук обійшлося у 10 млн доларів. Фермери штату Вашингтон отримали ексклюзивне право на вирощування цього сорту протягом наступних 10 років.

«Це ультра-хрустке, досить тверде і соковите яблуко кисло-солодкого смаку», — говорить Кейт Еванс, яка керувала програмою селекції цього сорту в університеті штату. За її словами, м’якоть цих яблук дуже повільно коричневіє. Вони зберігають свої прекрасні смакові властивості при зберіганні в холодильнику протягом 10-12 місяців.

Наразі у штаті посаджено понад 12 мільйонів яблунь цього сорту, а сувора система ліцензування не дозволяє вирощувати його за межами штату Вашингтон. Сорт був спочатку відомий як WA38, а назва Cosmic Crisp з’явилась завдяки великій кількості білих цяток на поверхні яблука, що нагадує зоряне небо.

Штат Вашингтон є найбільшим виробником яблук у США, але найпопулярніші з вирощуваних тут сортів — Golden Delicious і Red Delicious — «стикаються» із жорсткою конкуренцією з боку інших сортів — Pink Lady і Royal Gala.

Залишити коментар