Субота, 28 листопада

На Миколаївщині у річці Південний Буг, біля Грибової скелі, місцевий житель знайшов незвичайний артефакт – меч без руків’я, який може датуватися XIV-XVI століттям.

«Колекція Южноукраїнського міського історичного музею поповнилась досить цікавим артефактом – мечем без руків’я. Місцевий житель Олександр Ткачук знайшов меч у річці Південний Буг біля Грибової скелі. Працівники музею припускають, що знахідка може датуватися XIV-XVI століттям», – сказано у повідомленні.

В одній із річок України знайшли стародавній меч віком понад півтисячі років (фото)

Зазначається, що Київська держава була другою країною в Європі, де виготовляли власні підписні мечі. І річ не лише у високому розвитку ремісничих технологій. Історикам добре відомо, що у літописних відомостях початкового періоду Київської держави меч виступає як свого роду «національна» зброя і державний символ.

3 комментария

  1. неживий юрій on

    київська держава???..такої небуло ніколи, а мечі використовувались задовго до грецького періоду..найстарішим мечам -5000 -6000 років..в Європі вже в 15-16 столітті мечі щезли , їх замінили шаблі шпаги рапіри

    • ЮРА, вчи матчастину!!! Київська держава — це Київська Русь, альтернативна і прийнятна назва!! Відкрий будь-який підручник чи історичну працю і визнай свою помилку, вельмишановний пане! Бо не визнавати держави пращурів — це ганьба!!

Залишити коментар