Неділя, 29 листопада

Минулий рік охопив пожежами ліси чи не по всьому світу. Науковці, намагаючись розповісти про це якомога більшій аудиторії, зібрали інформацію про масштабні пожежі в одному відео. Півторахвилинний ролик демонструє «світ у вогні» за останні 12 місяців.

Дані для візуалізації були отримані в рамках програми Copernicus з моніторингу земної атмосфери. Її ініціаторами стали співробітники Європейського центру середньострокових прогнозів погоди. Метою було донести інформацію про пожежі та забруднення навколишнього середовища, насамперед, до великих компаній та органів влади.

Вчені відзначають, що деякі результати візуалізації виглядають несподівано. Наприклад, у 2019 році більше сотні великих пожеж сталися за Північним полярним колом, а це досить погана ознака глобального потепління.

«Хоча загальна активність пожеж була досить середньою, у глобальному сенсі, порівняно з попередніми роками, було кілька випадків незвичайної інтенсивної активності в деяких регіонах», – підкреслює Марк Паррінгтон, один з учасників програми Copernicus.

Лісові пожежі роблять значний внесок у забруднення земної атмосфери через велику кількість викидів парникових газів. За оцінками дослідників, з початку 2019 року і до кінця листопада через ліси, що палають, в атмосферу потрапило близько 6 375 мегатон CO2. Через інтенсивні загоряння ситуація в окремих регіонах була просто загрозливою. Наприклад, у Сіднеї допустимі показники якості атмосфери в певний момент були перевищені в 12 разів.

Також вчені відзначили позитивні тенденції для низки регіонів. Наприклад, в Європі та тропічній Африці інтенсивність лісових пожеж минулого десятиліття знизилася порівняно з першою декадою XXI століття.

Залишити коментар