Понеділок, 30 листопада

Дуже великий телескоп (VLT) з високою роздільною здатністю сфотографував центральну частину нашої галактики Чумацький Шлях. Вчені з’ясували, що спалах зореутворення був настільки потужним, що в результаті нього відбулося понад 100 тис. вибухів.

Вчені зробили унікальний та надзвичайно детальний знімок нашої галактики (фото, відео)

«Ми виявили, що зореутворення тут не було безперервним, що розходиться із прийнятою досі точкою зору», – пишуть астрофізики. Оригінальне фото з роздільною здатністю 40303×17463 пікселів «важить» 1,5 Гб.

Знімок має кутовий дозвіл всього 0,2 секунди дуги. Це приблизно еквівалентно куту, під яким із Києва можна було б розрізнити футбольний м’яч в Хмельницькому – на відстані близько 300 км.

Приблизно 80 % зірок центру Галактики утворилося в самому початковому періоді її існування – від 13,5 до 8 млрд років тому. Після цього пройшло приблизно 6 млрд років, коли зірок народжувалося дуже мало.

Але потім, близько 1 млрд років тому, стався потужний спалах зореутворення: менш ніж за 100 млн років у центрі Галактики утворилося безліч зірок, загальна маса яких, можливо, досягла кількох десятків мільйонів Сонць.

Залишити коментар