П'ятниця, 4 грудня

Верховна Рада схвалила зміни до деяких законодавчих актів, аби зробити їх відповідними Конституції України в частині недоторканності народних депутатів.

За відповідний законопроєкт № 2237 про внесення змін до деяких законодавчих актів із метою приведення у відповідність до закону «Про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» у другому читанні та в цілому проголосував 291 народний депутат. Жодного голосу на підтримку законопроєкту не було від фракцій «Європейська Солідарність», «Батьківщина» і «Голос».

Глава комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський розповів, що при підготовці до другого читання до законопроєкту пропонували внести 101 поправку, 32 з яких врахували враховані повністю або частково.

Монастирський зазначив, що серед новацій, які передбачає ухвалений законопроєкт, норма про те, що дані про вчинені народними депутатами правопорушення в ЄРДР має право вносити генеральний прокурор.

А клопотання про дозвіл на затримання, про запобіжний захід (утримання під вартою або домашній арешт), проведення інших слідчих розшукових дій тепер повинні бути узгоджені з генеральним прокурором.

На досудове розслідування кримінальних проваджень, відкритих проти народних депутатів, мають право слідчі Національного антикорупційного бюро і центрального апарату Держбюро розслідувань. Доручати проведення досудового розслідування іншим органам заборонено.

Залишити коментар