Понеділок, 23 листопада

В Італії під час розгляду справи нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинуватили в причетності до вбивства італійського фотографа на Донбасі в 2014 році, прокурори використали пропагандистські матеріали російських медіа. Про це передає New York Times.

Так, прокурори додали до матеріалів справи два сюжети Russia Today та статтю з російського сайту «Русская весна».

Зазначається, що українська влада визнала фейковою публікацію «Русской весны», в якій ідеться про те, що МВС України начебто вступило у змову з нацгвардіцями для захисту Марківа.

У російській статті опублікували «документ», що нібито добули від української влади, в якому вказувалося, що товариші Марківа дають свідчення на його користь.

Водночас прокурори заявили, що матеріал «Русской весны» не є вирішальним у справі. Однак присяжні в остаточному рішенні вказали, що стаття цього видання «містить деякі елементи, які можуть вказувати на правду».

«Використання судом пропаганди та дезінформації, незалежно від їхньої переконливості, викликає тривогу в експертів та політиків», – зазначило New York Times.

Так, професорка юриспруденції Серена Катроколо зазначила, що включення до справи матеріалів із сумнівних джерел є «частиною тривожного сценарію та більшої проблеми».

Натомість голова спілки журналістів Ломбардії Паоло Перуккі заявив, що не йому вирішувати, чи розповсюджує фейки Russia Today.

1 комментарий

  1. Сколько ему еще сидеть? Лет 20 . Вот пусть и сидит бандеро-фашисткая мразь! А за ценизм накиньте еще лет 10! Поубивал ваших граждан и тварь приехала к вам на заработки! Не будьте продажными укро-ми судьями!

Залишити коментар