Середа, 25 листопада

Українці найкраще ставляться до канцлерки Німеччини Ангели Меркель та не підтримують президента РФ Володимира Путіна. Про це йдется в опитуванні агентства «Рейтинг», опублікованому 19 грудня.

Після саміту в Парижі українці покращили своє ставлення до канцлерки Німеччини Меркель (позитивне ставлення зросло з 60 до 69 %) та президента Франції Макрона (з 39 до 52 %).

Таким чином Меркель вперше за останні п’ять років очолила рейтинг світових лідерів за оцінками українців, випередивши президента Білорусі Лукашенка, до якого позитивно ставляться 65 % опитаних українців.

Ставлення до президента РФ Путіна не змінилося: позитивно ставляться 16 %, негативно – 72 %.

Оцінки Макрона та Меркель більш-менш рівномірні за регіональним та електоральним розподілом. Натомість у ситуації з Лукашенком та Путіним спостерігаються чіткі відмінності: останнім значно більше довіряють на Півдні та Сході.

Як зазначають у дослідженні, симпатики партій «Європейська Солідарність» та «Голос» дещо менше довіряють Лукашенку, більше – прихильники партії «Опозиційна платформа – За життя». Останні натомість єдині серед симпатиків парламентських політичних сил, які довіряють Путіну.

Аудиторія проведеного опитування – населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2 %. Терміни проведення дослідження: 13-17 грудня 2019 року.

Залишити коментар