Середа, 28 жовтня

Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент.

Імпічмент оголошений за двома представленими демократами статтями обвинувачення – у зловживанні владою і в перешкоджанні роботі Конгресу.

Голосування за першою статтею завершилося з результатом 230 голосів за імпічмент, 197 голосів проти. Жоден республіканець за імпічмент не проголосував, хоча двоє демократів проголосували проти. За другу статтю проти імпічменту голосували троє демократів, відповідно, загальний результат був 229 «за» і 197 голосів «проти».

Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті – у республіканців, Дональд Трамп, найімовірніше, збереже за свою посаду.

Водночас через кілька хвилин після голосування щодо імпічменту спікерка Палати представників Ненсі Пелосі (демократка від Каліфорнії) не сказала, чи буде вона і коли саме відправляти статті про імпічмент в Сенат. Натомість вона обмежилася фразою: «Подивимось, що станеться». Пелосі вважає, що Палаті представників потрібно більше дізнатися про те, як Сенат буде проводити судовий розгляд.

Залишити коментар