Вівторок, 1 грудня

Собаки на ім’я Поппі та Сем виявили скелет іхтіозавра, коли гуляли по пляжу в британському графстві Сомерсет.

Чоловік на ім’я Джон Гопсілл гуляв із собаками під час відливу, коли вони наштовхнулися на скелет завдовжки близько 2 м, який виявився на березі після нещодавнього шторму.

У Британії випадково знайшли двохметровий скелет динозавтра: його знайшли собаки (фото)

Гопсілл є шанувальником палеонтології та раніше сам виявив кілька скам’янілостей, але це були амоніти, а не великі рептилії часів мезозою. Він повідомив про знахідку своїх собак у Музей природознавства в Лондоні.

«Я часто ходжу по пляжу гуляти з моїми собаками, і коли йде хвиля, ми йдемо до скель, тому що їм там подобається грати. Я був просто вражений, побачивши кістки там. Це дійсно неймовірно, що він зберігся протягом такого тривалого часу, і тепер доступний для всіх», – зізнався господар Поппі та Сема.

У Британії випадково знайшли двохметровий скелет динозавтра: його знайшли собаки (фото)

Доктор Майк Дей, куратор відділу наук про Землю в Музеї природознавства, підтвердив, що скелет, ймовірно, належить іхтіозавру, хоча він не може сказати напевно, не оглянувши його особисто.

«Судячи з кількості кісток у грудній клітці, очевидної відсутності тазового пояса, а також характерного горба на спині, це, скоріш за все, дійсно іхтіозавр. Але точний вид за збереженими останками визначити неможливо», – зазначив Майк Дей.

Іхтіозаври – це великі вимерлі морські рептилії, які вперше з’явилися близько 250 млн років тому. Їхнє існування було вперше відзначено вченими на початку 1800-х років, коли в Англії були знайдені перші повні скелети.

Їхні розміри можуть варіюватися від 1 до 16 м у довжину. Ці істоти нагадували сучасних риб і дельфінів. Як і дельфіни, вони дихали атмосферним повітрям.

Залишити коментар