Понеділок, 26 жовтня

У Китаї планується запустити тороїдальну установку (Токамак) із магнітними котушками для утримання плазми, яка буде відтворювати реакцію термоядерного синтезу.

Пристрій під назвою HL-2M призначений для відтворення тієї ж реакції, яка живить Сонце.

У листопаді один з учених, що працюють над «штучним сонцем», Дуань Сюру, заявив, що будівництво відбувається за планом і що пристрій повинен бути введений в експлуатацію у 2020 році. На думку вчених, HL-2M у перспективі може зробити ядерний синтез життєздатним варіантом отримання енергії на Землі.

Якщо вчені зможуть з’ясувати, як використовувати енергію, отриману внаслідок ядерного синтезу, це може забезпечити практично безмежне джерело чистої енергії.

Протягом десятиліть ця можливість перетворювала силу синтезу на священний грааль для дослідників енергії. Але проблема в тому, що їм ще належить знайти економічно ефективний спосіб утримання надзвичайно гарячої плазми в замкнутому і стабільному стані досить довго, щоб відбувався синтез.

Китайський токамак HL-2M може бути пристроєм, який нарешті вирішить цю проблему або принаймні дасть ключі, необхідні для її подолання.

«HL-2M надасть дослідникам цінні дані про сумісність високопродуктивної термоядерної плазми з підходами для більш ефективної обробки тепла і часток, що виділяються з ядра пристрою», – заявив фізик в області термоядерного синтезу Джеймс Харрісон, який не пов’язаний із проєктом.

«Це одна з найбільших проблем, що стоять перед розробкою комерційного термоядерного реактора. І результати HL-2M впливатимуть на конструкцію цих реакторів», – продовжив він.

Додамо, головне завдання токамаку – досягти іонної температури в більш 100 млн градусів Цельсія для імітації природних процесів ядерного синтезу на Сонці. Прийнято вважати, що температура сонячного ядра складає 15 млн Цельсія, тому реактор буде в сім разів гарячіший за Сонце.

Залишити коментар