Понеділок, 30 листопада

Вісім фрагментів рідкісного півметрового бронзового меча-кинджала було знайдено співробітниками Національної податкової адміністрації під час контролю за іноземними відправленнями в польському місті Дембиця.

«Під час контролю над відправленнями, який здійснювали працівники митної та податкової служби з митного департаменту в Дембиці, особлива увага приділялася посилці, відправленій із Києва. Згідно з декларацією відправника, вона мала містити прикраси інтер’єру. Її вартість була оцінена в 50 грн, тобто близько 8 злотих», – зазначили у виданні.

У Польщі знайшли старовинний меч початку нашої ери: його намагалися переслати поштою з Києва

Зокрема, під час обшуку пакунку співробітниками митної та податкової служби було виявлено декілька незвичних предметів. Згодом спеціалісти встановили, що було знайдено вісім елементів рідкісного меча Бронзової доби. Самі ж частинки старовинного експонату були загорнуті в захисну фольгу з метою уникнення пошкодження матеріалу.

До слова, через деякий час в управлінні охорони пам’яток Дембиці підтвердили цінність знахідки. За словами фахівців, фрагменти бронзового кинджала належать до Бронзової доби (2300 до н. е. — 700 до н. е.).

Проте експерти зазначили, що меч має досить сильні механічні пошкодження оригінальної поверхні, оздобленої прикрасами. За попередньою інформацією, пам’ятку було пошкоджено, ймовірно, під час її розкопки.

Залишити коментар