Неділя, 29 листопада

Данські археологи виявили унікальні артефакти бронзової доби: фігурку людини в рогатому шоломі, велику церемоніальну сокиру і дві фігури змії з кінською головою.

Розкопки проводилися на місці планованого розширення гравійного кар’єру в Калерупі. Цікаво, що археологи розраховували знайти місце аварії літака, збитого німецькими бомбардувальниками 4 листопада 1943 року. Але замість алюмінієвих деталей літака металошукач попередив вчених про наявність великого шматка бронзи.

Археологи провели розкопки і виявили бронзову скульптуру людини, «прикрашеної» рогами. Артефакт виявився надзвичайно рідкісним. Вчені встановили, що стародавній майстер зобразив якогось дволикого бога, причому в кожного його обличчя була своя пара рогів. До речі, один із них обламався і був знайдений поряд, у землі. Нічого подібного в Данії раніше не знаходили.

На думку дослідників, спочатку дволика фігура кріпилася до жердини й використовувалася з церемоніальною метою. На це вказує те, що поруч зі зламаним рогом було виявлено частину церемоніальної сокири.

Сокира свого часу явно була шедевром металургії. Сокира унікальна своїми закругленими лопаткоподібними краями, які закінчуються спіралями. Спіралі були широко поширеним мотивом у релігійній іконографії бронзового століття, але це єдина відома сокира, яка так виразно включає їх у свій дизайн.

Артефакти будуть законсервовані й виставлені у складі нової музейної експозиції, відкриття якої заплановане на 2021 рік.

Залишити коментар