Вівторок, 24 листопада

Група американських вчених стверджує, що фосфін – один із найбільш токсичних газів, що зустрічаються на Землі – можна використовувати для пошуку анаеробних форм життя на інших планетах.

«Група вчених із Массачусетського і Каліфорнійського технологічних інститутів вважає, що фосфін можна використовувати для пошуку анаеробних форм життя на інших планетах», – йдеться у повідомленні.

Дослідники стверджують, що якщо на будь-якій екзопланеті фосфористий водень PH3 (фосфін) генерується у великій кількості (наприклад, у такому ж, як метан на Землі), він давав би характерну картину поглинання світла при спостереженнях.

Використання потужного телескопа (такого як «Джеймс Уебб», який запустять 2021 року) дає змогу зафіксувати фосфін в атмосфері на відстані до 16 світлових років.

Зазначається, що для того, щоб унеможливити абіотичне утворення фосфіну, вчені витратили кілька років на моделювання подібних процесів і дійшли висновку, що це можливо лише на газових гігантах, але ніяк не на кам’янистих планетах на кшталт нашої.

«Якось ми розглядали все менш і менш правдоподібні механізми: наприклад, чи може при взаємному терті тектонічних плит виникнути плазмова іскра, яка дасть достатньо енергії для синтезу фосфінів? Ми витратили кілька років, щоб зрозуміти, що лише живі організми можуть давати певну кількість фосфіну», – говорить провідна авторка дослідження Клара Соуза-Сілва.

1 комментарий

  1. Чего только не придумывают эти астрономы. чтобы получать финансирование.
    У нас есть дом и корабль — Земля. За время своего существования она пролетела огромные расстояния.
    Все экзопланеты ближайшие — это не меньше 50 лет при значительной скорости, но нет ни технологий. ни топлива для этого. Кроме того, пока так и не решена задача защиты экипажа и корабля от жесткого космического излучения в далеком космосе.
    Надо заботится о Земле.

Залишити коментар