П'ятниця, 4 грудня

Міністерство цифрової трансформації 21 січня запустить національну освітню онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». Вона складатиметься з п’яти курсів для різної цільової аудиторії та матиме вигляд серіалу. Про це на презентації онлайн-платформи розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей», – розказав Михайло Федоров.

За його словами, в уряді поставили за завдання навчити цифровій грамотності 6 млн людей, більшість яких – віком від 30 до понад 60 років

«Мета абсолютно реалістична – у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти», – додав міністр.

Загалом уряд розробив три курси:

– базовий курс із цифрової грамотності;

– цифрова грамотність для вчителів;

– курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей».

Згодом на онлайн-платформі з’являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій.

Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі – освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків – освітні серії за участю експертів і відомих людей.

«Люди з нашої аудиторії довіряють лідерам думок, яких вони щодня бачать по телебаченню, у друкованій пресі. Тому ми подумали, чому б не об’єднати той продукт, який робить держава, із людьми, яким довіряють. Це Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак та Марія Єфросініна», – пояснив продюсер освітніх проєктів Мінцифри Віталій Співачук.

Кожна серія курсу буде у формі діалогу зірки та експерта, триватиме сім-вісім хвилин та міститиме обов’язкове тестування. На завершення курсу учасники отримуватимуть сертифікат.

Залишити коментар