П'ятниця, 27 листопада

У канадській Арктиці описується дедалі більше випадків зустрічей із ведмедями гризлі, які раніше не заходили так далеко на північ. Вчені розглядають зміну клімату як ймовірну причину такого розширення місць проживання.

Мисливці кажуть, що ведмеді зустрічаються навколо поселень корінного населення – іннуїтів, таких як Сакс Харбор. «Ведмеді гризлі переміщаються в нові райони», – говорить голова ради іннуїтів Вернон Амос, що виріс в Сакс Харбор.

Він каже, що грізлі здавна зустрічалися на материку в районі міста Інувік, але цей стрибок на північ є відносно новим. За його словами, за останні 30 років він бачить поступову зміну клімату, коли безплідна земля дедалі більше поступається місцем лукам та іншій рослинності, більш привабливій для ведмедів.

Даг Кларк із Саскачеванського університету збирав місцеві звіти в рамках спільного проєкту зі спільнотою іннуїтів з відстеження руху ведмедів на північ. Він встановив чотири віддалені камери в місцях перевірених спостережень і передав ще вісім камер мисливцям для розгортання на свій розсуд.

Доктор Кларк розглядає міграцію в Арктиці як частину процесу більш широкого поширення гризлі всією Канадою, у відповідь на зазіхання людини на їхнє природне місце існування.

Фахівець вважає, що комбінація розташування населених пунктів і зміни клімату нині «працює» на користь гризлі.

«Вони дуже схожі на одних із перших переможців лотереї зі зміни клімату. Але що це означає для тварин у довгостроковій перспективі, ми насправді не знаємо», – сказав Кларк журналістам.

Залишити коментар