Четвер, 22 жовтня

На півночі Ефіопії археологи виявили руїни стародавньої християнської церкви на території, що була частиною могутньої Аксумської імперії.

У період розквіту ця імперія охоплювала території сучасних Ефіопії, Еритреї, Джибуті, Сомалі та частини Аравійського півострова, відзначають дослідники.

Археологи виявили одне з найважливіших місць Аксумської імперії: галасливий торговий і релігійний центр Бета-Самат, розташований між столицею, також названою Аксум, і Червоним морем, у регіоні під назвою Йєха.

Назва міста означає «будинок глядачів» на місцевій мові тігринья. Залишки цього поселення можуть допомогти розкрити деякі загадки, пов’язані зі злетом і падінням цієї стародавньої африканської імперії.

«Це одна з найважливіших стародавніх цивілізацій, але люди в західному світі не знають цього. За межами Єгипту і Судану це найраніше складне суспільство або велика цивілізація в Африці», – сказав археолог Майкл Харроуер з Університету Джона Хопкінса.

На території міста Бета-Самат були розкопані торгові будівлі, житлові будинки і навіть одна з найстаріших аксумських християнських базилік (4 століття н. е.). Вважається, що вона була побудована через деякий час після того, як в Аксумі було прийнято християнство.

Археологам вдалося знайти добре збережену підвіску, монети, статуетки і посудини для перевезення вина.

Археологи відшукали стародавню християнську церкву та унікальні прикраси (фото)

Найцікавішою знахідкою є чорний кам’яний кулон із написом «Християнський хрест» і підписом «Поважний». Напис зроблено за допомогою ефіопського алфавіту, який використовується в регіоні й сьогодні.

«Йдеться про розмір, який ви можете повісити на шию. Так що, можливо, священник одягнув би це», – сказав Харроуер.

Археологи відшукали стародавню християнську церкву та унікальні прикраси (фото)

Команда також знайшла каблучку в римському стилі, зроблену з мідного сплаву, покритого сусальним золотом, із червоним каменем сердоліком і вигравіруваним зображенням голови бика над виноградною лозою або вінком.

Залишити коментар