Середа, 25 листопада

Група вчених розшифрувала написи на глиняній табличці із зображенням демона, яку 10 років тому знайшли в Іраку. Приблизний вік артефакту – 2700 років.

За словами науковців, написи робив лікар, і стосуються вони сфери діагностики, лікування та пошуку причин захворювання. Зазначається, що, крім магії, давні люди користувалися й ліками.

Вчені розшифрували стародавню табличку з демоном, знайдену в Іраку

Так, десяток років тому археологи розкопали на півночі Іраку таблетки. Але ця знахідка – праці лікаря-стажера – є давнішою. У табличках стажер описує своє практику, методи лікування й своє життя.

Вчені стверджують, що тривалий час вважали, що «ассирійці й вавилоняни розглядали хворобу як явище, покликане богами, демонами чи магією. І цілителі були відповідальні за вигнання цих надприродних сил наркотиками, ритуалами й заклинаннями».

«Але це перший випадок, коли нам вдалося пов’язати одну з дуже рідкісних ілюстрацій демонів у медичних текстах з епілепсією Бенна», — додають дослідники.

Вважається, що це один із найдетальніших звітів про давню медичну освіту та практику, що були коли-небудь зареєстровані.

Залишити коментар