Субота, 5 грудня

Політиком року, що минає, став президент України Володимир Зеленський. Як свідчать результати дослідження фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» і «Центру Разумкова», так вважають 46 % респондентів.

За даними дослідження, п’ятий президент України Петро Порошенко є політиком року для 7,5 % (проти 16 % минулого року), лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков і лідер партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко мають по 3 %, Віктор Медведчук – 2 %.

Водночас головною політичною подією року було визнано вибори – парламентські та президентські (58 %), звільнення полонених – 8 %, «нормандська зустріч» – 5 %, отримання Томосу, розведення сил на Донбасі, впровадження ринку землі – 2 %.

Головною політичною подією 2019 року в світі опитані назвали «нормандську зустріч» (23 %), імпічмент президент США Дональда Трампа – 6 %, війна в Сирії, «Брекзит», протести «жовтих жилетів» у Франції – 2 %. Жодної події не зміг вказати 51 % респондентів.

Дослідження з 13 до 18 грудня поточного року проводилося у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей, було питано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.

Залишити коментар