Понеділок, 30 листопада

Найвищий у світі гейзер Steamboat у Національному парку Єллоустоун 2019 року вибухнув рекордну кількість разів – 47. Про це повідомила Геологічна служба США.

Висота цього гейзера сягає 90 м у висоту – з-під землі в повітря виринає потік гарячої води.

Науковці констатують, що попередні 15 років цей гейзер був майже спокійним. Його активність почалася 2018 року, а продовжилася 2019-го. Він, які і всі гейзери, непередбачуваний. А тому визначити, коли будуть сплески вивержень, неможливо.

Фото: Associated Press

Періоди частіших вивержень траплялися і раніше. Steamboat був активним у 1960-х роках після 50-річного спокою, а також у 1980-х.

Вчені не знають, що стоїть за останнім збільшенням активності, але коротка відповідь полягає в тому, що саме так діють гейзери.

«Вони в основному є випадковими і переживають фази чергування вивержувальної активності. Тож це не є незвичайним і не викликає занепокоєння», – зазначив вчений із обсерваторії вулканів Єллоустоунського університету Майкл Поланд.

Одна з можливих причин збільшення кількості вивержень – останні кілька років у парку були сніжними, відповідно, збільшилися об’єми ґрунтових вод для живлення гейзерів та гарячих джерел.

Учений запевнив, що збільшення активності гейзера Steamboat не є відображенням якихось кардинальних змін вулканічної системи Єллоустоуна, а тому парк безпечний для відвідувачів.

Національний парк Єллоустоун – це близько 10 тис. гідротермальних об’єктів, включаючи гарячі джерела, гейзери та грязьові котли. У ньому близько 500 гейзерів, а також найбільша концентрація активних гейзерів у світі.

Залишити коментар