Середа, 25 листопада

Китайські вчені виявили метеоритний кратер діаметром 1850 м і глибиною 150 м у повіті Ілан провінції Хейлунцзян у Північно-Східному Китаї.

Кратер утворився, ймовірно, у крейдяному періоді, коли на Землі панували динозаври.

Розташований у південно-західній частині Малого Хінгану, чашоподібний ударний кратер добре зберігся, тільки одна третина його країв розмита. На більшій частині поверхні кратера зростає біла береза.

Підсумки дослідження показують, що кратер Ілан з’явився на гранітній основі крейдяного періоду. Крейдяний період почався 145 млн років тому, а закінчився 66,0 млн років тому. Тоді серед наземних тварин царювали різноманітні великі плазуни. Це був період розквіту гігантських ящерів – багато динозаврів досягали 5−8 м у висоту і 20 м у довжину.

Проте, точна дата утворення кратера вимагає подальшого вивчення. Тим часом озерні відкладення на дні кратера вказують на те, що колись на цьому місці було озеро, яке зникло близько 10 тис. років тому.

«Це відкриття може надати нові свідоцтва про низкогорні льодовики на північному сході Китаю в стародавні часи і послужити “лабораторією природних кратерів” для майбутніх досліджень планетарної науки і геології», – сказав професор інституту Чень Мін.

Залишити коментар