Субота, 5 грудня

Новий голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович заявляє, що його робота не буде «розворотом в інший бік» порівняно з попередником Володимиром В’ятровичем. При цьому відмінності, за його словами, будуть.

«Кут нахилу є, все-таки маю реальність – є поле, і в цьому полі інформаційному багато хто оцінював Інститут так, що потрібно більше уваги зосередити на діалог, комунікацію, роботу з громадами тощо. Я чую ці оцінки і відповідно буду робити різні акценти щодо цього», – сказав він.

Очільник Інституту додав, що не вважає, що за минулого керівника УІНП йшов у радикально неправильному напрямку.

«Тут (у чому буде відмінність в роботі – прим. ред.) питання риторики, питання спілкування з громадянами і питання зв’язку, змісту роботи і комунікацій», – пояснив Дробович.

«Дуже часто Інститут здійснював декомунізацію винятково в рамках закону і процедур доволі цивілізованих, а цитати і, скажімо так, послідовники дуже сильно перегинали палицю: це починаючи з того, як ставилися до об’єктів радянської спадщини, зокрема мистецької, і закінчуючи тим, як подавалися перейменування. Наприклад, коли хтось під виглядом декомунізації намагався переназвати якісь об’єкти чи вулиці, які скоріше підпадають не під декомунізацію, а є спадщиною імперською російською», – розповів Дробович.

Голова УІНП наголосив, що не проти перейменування і таких об’єктів, але робити це треба «за законом» і «називати речі своїми іменами».

Також Дробович заявив, що хоче «більше діалогу в українському суспільстві».

Залишити коментар