П'ятниця, 27 листопада

Представники родин Героїв Небесної сотні вимагають замінити склад прокурорів у справі колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у Києві у 2014 році. Про це повідомила адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська у фейсбуці.

За її словами, відповідне звернення до Генеральної прокуратури України направили представники родин потерпілих.

«Прокурорів, які належним чином представляли обвинувачення у справі всі ці роки – Олексій Донський, Ігор Земсков, Яніс Симонов – і решту групи, які не ходили в суд, але також здійснювали важливу роботу щодо підготовки до судових засідань, збору доказів тощо,  викинули зі справи й замінили на маріонеточних прокурорів», – нагадала Закревська.

Вона наголосила, що 2 січня 2020 року мають проходити співбесіди, на яких будуть затверджувати на адміністративні посади як прокурорів із минулої групи прокурорів, яких виключили зі справи, так і представників нової групи прокурорів.

«Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна й обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі та відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді – тобто очевидно мають конфлікт інтересів», – йдеться у зверненні представників потерпілих.

Такою помстою може стати, наприклад, незатвердження на адміністративній посаді, позбавлення премій, притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо.

Саме тому представники родин Героїв Небесної сотні просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.

Також вони вимагають не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами 2013-2014 роках.

Крім того, представники потерпілих вимагають, щоб генпрокурор Руслан Рябошапка і його заступник Віктор Трепак повернули повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо «ексберкутівців». А групу нових прокурорів – Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна – просять відсторонити від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану і перевести з Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини на Майдані.

Ще однією вимогою є звільнення з посади керівника цього департаменту Віктора Мисяка та проведення відкритого конкурсу на цю посаду.

Залишити коментар