П'ятниця, 29 травня

Зі США в Україну передали картину українського художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка була викрадена нацистами під час Другої світової війни із Дніпропетровського художнього музею і згодом виявилася в Сполучених Штатах, повідомила пресслужба Міністерства культури, молоді та спорту України.

«За сприяння МКМС завершився процес повернення картини відомого українського художника, незаконно вивезеної під час окупації нацистами з Дніпра (тодішній Дніпропетровськ) 1941-1943 років. Дворічна кропітка робота завершилася передачею американським подружжям Трейсі картини в дар Україні, яка у 2017 році була заявлена до продажу на аукціоні Potomack Сompany (Александрія, штат Вірджинія, США)», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому 1 січня у фейсбуці МКМС.

У Міністерстві наголосили, що повернення роботи Паніна в Україну – «це результат багаторічної спільної праці і стратегічного партнерства між Україною та США, а також … міжнародне визнання втрат культурних цінностей України під час Другої світової війни».

Залишити коментар