П'ятниця, 23 жовтня

Двоє українських п’ятикласників стали переможцями міжнародної математичної олімпіади. Михайло та Катерина – двійнята і навчаються у столичному ліцеї.

Фінал міжнародної математичної олімпіади відбувався в Японії. Аби сюди потрапити, треба було подолати декілька етапів. До фіналу пройшли найкращі учні з 11 країн світу. На математичному тестуванні давали завдання з алгебри, логіки, комбінаторики, теорії чисел та геометрії. Загалом 30 задач, які треба розв’язати за три години і все англійською мовою.

На міжнародній олімпіаді з математики, зізнається вчитель школярів, питають не те, що вчать у школі. Шкільної математики у цих п’ятикласників – вісім уроків на тиждень, плюс додаткові заняття, а по суботах математичний гурток. Саме вчителька гуртка і відпрацьовувала з ними олімпіадні завдання. Педагогиня радіє результатам і зізнається, що їх не було б, якби не мама. Вона возить дітей до фізмат-ліцею ледь не через пів Києва. Витрати на поїздки на олімпіади теж лягають на батьківські плечі.

«Не всі діти змогли поїхати, бо в Україні було дев’ять золотих переможців. На фінал змогли поїхати шість. Троє не поїхали, зокрема, через фінансові проблеми», – каже викладачка.

Залишити коментар