П'ятниця, 4 грудня

Китайський суд засудив ученого, який створив перших у світі «відредагованих» дітей до трьох років тюремного ув’язнення і штрафу. Вчений на ім’я Хе Цзянькуй, був звинувачений «у незаконній практиці медицини».

У справі про незаконне здійснення редагування генів людських ембріонів, внаслідок чого на світ з’явилися три дитини з редагованою ДНК, проходять ще двоє вчених – Чжан Женьлі та Цинь Цзіньчжоу. Чжан Женьлі засуджений до двох років ув’язнення і штрафу в 1 млн юанів, а Цинь Цзіньчжоу — до одного року і шістьох місяців в’язниці та штрафу в 500 тис. юанів.

Хе Цзянькуй, в той час доцент Південного університету науки і технології в Шеньчжені, заявив у листопаді 2018 року, що він використовував технологію редагування генів, відому як CRISPR-Cas9, щоб змінити гени дівчаток-близнюків, щоб захистити їх від зараження СНІДом.

Він і його співробітники підробляли матеріали експерименту і набирали чоловіків зі СНІДом, які були частиною пари, щоб виконати редагування генів. Зокрема, для того щоб знайти учасників для експерименту, Хе Цзянькуй підробив висновок етичної експертизи. За його словами, внаслідок його експериментів дві жінки народили трьох дітей із відредагованими генами.

«Троє обвинувачених не мали належної сертифікації для практики медицини і, прагнучи до слави і багатства, навмисне порушували національні норми в області наукових досліджень і медичного лікування», – підкреслили в суді.

1 комментарий

  1. И что, с детьми или с женщинами что то не так? Или просто чиновники не могут смириться, что обошлось без их «участия»?

Залишити коментар