Четвер, 29 жовтня

Енергетичний стартап з Орегона NuScale Power створив модульний ядерний енергетичний реактор, який у 100 разів менший за традиційні. Інженери вважають, що такий реактор, імовірно, ще й набагато безпечніший.

NuScale Power вивчає нову реакторну технологію в лабораторії в кампусі університету Орегона державного університету. Ядерний реактор наступного покоління NuScale є крихітним порівняно із сьогоднішніми реакторами, що функціонують у США. Через свій розмір ці реактори набагато легше укладати в захисні корпуси і їх не треба розміщати в зоні відчуження.

У реакторі NuScale активну зону охолоджують завдяки циркуляції звичайної прісної води, як це відбувається на сучасних атомних станціях в набагато більшому масштабі.

Додатково до цього NuScale використовує гравітацію і плавучість для природної циркуляції рідини. За словами творців, новий реактор відрізняється підвищеною ефективністю і сучасною конструкцією. Тобто сама реакторна технологія не відрізняється від колишньої, вона просто набагато ефективніша та більш сучасна.

Розмір новинки можна порівняти з розмірами двох автобусів. «Ви можете розмістити близько 100 з них у камері утримання великого звичайного реактора», – відзначили розробники реактора.

Оскільки модульні реактори невеликі, вони можуть бути зроблені серійно і доставлені в будь-яке місце декількома блоками. Можливо, найважливіше, що малі модульні реактори можуть використовувати кілька нових механізмів охолодження і безпеки.

Комісія з ядерного регулювання США вже дозволила NuScale Power побудувати в штаті Айдахо випробувальну атомну електростанцію. Стартап збере там 12 невеликих реакторів. Старт роботи намічений на 2026 рік.

1 комментарий

  1. Ядерні реакції синтезу проходять на сонці, а ми можемо отримувати чисту електроенергію, як це роблять грозові хмари :Ютуб Іоносферна електростанція ( модель )

Залишити коментар