Середа, 28 жовтня

Минулий рік був другим найспекотнішим в історії планети, а в Європі взагалі став найгарячішим від початку метеодосліджень. Концентрація вуглекислого газу в атмосфері торік також була рекордною, заявляють дослідники.

2019 рік був другим найспекотнішим роком на планеті від початку метеорологічних досліджень. Такі дані оприлюднила у середу, 8 січня, організація Євросоюзу Copernicus, яка займається дослідженням кліматичних змін на планеті. За її даними, середньорічна температура минулого року була лише на 0,04 градуса нижчою, ніж у рекордному для планети 2016 році.

При цьому в Європі 2019-й був найгарячішим роком в історії метеодосліджень. Кожна окрема пора року була спекотнішою, ніж у минулому, зазначили в Copernicus. Наприклад, середня температура у грудні була на 3,2 градуса вищою за середньостатистичні показники у період з 1981 до 2010 років. «2019 рік став ще одним надзвичайно спекотним роком, у багатьох місяцях якого були побиті рекордні температури», — наголосив представник організації Карло Буонтемпо.

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері минулого року також була настільки високою, як ніколи до цього. «Все це, без сумніву, сигнали тривоги», – заявив керівник Copernicus Жан-Ноель Тепо.

Нагадаємо, у липні 2019 року від спеки страждала низка західних країн Європи, серед яких Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди. У цих країнах були встановлені температурні рекорди. Науковці пов’язують спеку у Європі з глобальним потеплінням.

Залишити коментар