Середа, 2 грудня

Президент України Володимир Зеленський записав звернення у зв’язку з катастрофою літака «Міжнародних авіаліній України» в Ірані.

«Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким 11 загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк», – заявив президент.

Він зазначив, що держава надасть допомогу родинам загиблих українців.

«Я також висловлюю співчуття родинам інших загиблих. Відомо, що це громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії», – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що пріоритетом для України є встановлення причин авіакатастрофи.

«Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран. До Ірану у складі пошуково-рятувальної групи о 3:30 вже прибули 45 наших фахівців, зокрема з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та представники МАУ. Через дві години вони вирушать до місця катастрофи. Ми очікуємо, що всі вони будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів чорних скриньок», – заявив глава держави.

Він має намір провести телефонну розмову із президентом Ірану щодо посилення співпраці з українською стороною для розслідування причин катастрофи.

«Закликаю й міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи українського Боїнга-737», – сказав президент.

Зеленський додав, що в Україні проведуть позапланові та повні перевірки стану безпеки польотів МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.

Залишити коментар