Вівторок, 1 грудня

Національна спілка журналістів України заявляє, що зафіксувала в грудні дев’ять інцидентів із застосуванням сили проти працівників ЗМІ.

«Найчастіше фізична агресія до працівників ЗМІ застосовувалася в Києві – сім випадків, а також у Львові та області – два. У більшості інцидентів постраждали жінки – п’ятеро журналісток стали жертвами атак. Такими є дані моніторингу “Індекс фізичної безпеки журналістів України”, який Національна спілка журналістів України проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями», – йдеться в повідомленні.

У НСЖУ заявили, що одними із найрезонансніших стали два інциденти за участі правоохоронців, під час яких постраждали фотокореспондент Радіо Свобода Сергій Нужненко і журналістка й оператор hromadske.ua Вікторія Рощина й Олексій Нікулін.

У Національній спілці журналістів відзначають, що у більшості грудневих випадків перешкоджання журналістській діяльності за зверненнями постраждалих Національна поліція розпочала відповідні кримінальні провадження.

1 комментарий

  1. Статья 34 Конституции Украины: Каждому гарантируется право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений. Каждый имеет право свободно собирать, хранить, использовать и распространять информацию устно, письменно либо иным способом — по своему выбору.

    Когда страна фактически захвачена криминалом, проникшим во все сферы, потерпевшим от всеобщего беспредела зачастую и обратиться некуда, кроме журналистов. В ответ на журналистские расследования бандота запугивает журналистов и совершает нападения на них. В такой ситуации просто необходим серьёзный международный контроль за всеми случаями посягательств на свободу слова. Каждый случай должен предаваться максимально широкой огласке, причём как можно быстрее, с изложением возможных причин нападения. Также надо лоббировать законы по защите журналистов. За любое посягательство на свободу слова, попытку запугивания журналистов, блогеров, активистов давать реальный тюремный срок с последующим запретом занимать какую-либо государственную должность до конца жизни. И самое главное — выходить на массовые, бессрочные протесты против мафии. ХВАТИТ ВСЁ ЭТО ТЕРПЕТЬ!

    НЕ МОЛЧИТЕ

Залишити коментар