П'ятниця, 14 серпня

Після авіакатастрофи рейсу PS752 «відповідні уповноважені посадовці» запевнили президента Ірану Хасана Роугані та його адміністрацію, що ніхто не збивав український літак, заявив на пресконференції речник уряду Алі Рабії.

«Нас звинуватили в брехні та приховуванні інформації, але насправді все було не так. Те, що я заявляв увечері в четвер (9 січня – прим. ред.), було засноване на спостереженнях щодо широкомасштабної психологічної війни, яку ведуть проти іранського народу Сполучені Штати, та інформації, яка була в адміністрації, що причиною цього нещасного випадку не була ракета», – сказав Рабії.

За словами речника іранської влади, попри запити, військове командування до опівночі з 9 на 10 січня відмовлялося повідомити правду адміністрації президента Роугані. Він додав, що сам президент не знав про реальне становище до опівдня 10 січня, коли він скликав Верховну національну раду безпеки. За результатами цього засідання Генеральний штаб Збройних сил Ірану взяв на себе відповідальність за трагедію. Відповідне офіційне повідомлення оприлюднили вранці в суботу 11 січня.

Речник уряду також привітав «чесність і відповідальність» командування штабу Збройних сил, який «неодмінно лишатиметься прозорим до самого кінця».

«На жаль, затримка та неспроможність своєчасно поширити інформацію щодо нещасного випадку завдала непоправної шкоди нашому соціальному капіталу», – визнав Рабії.

Залишити коментар