Четвер, 26 листопада

Астрономи виявили перший в історії астероїд, орбіта якого цілком знаходиться всередині орбіти Венери. Об’єкт був виявлений 4 січня 2020 року під час дослідження в обсерваторії Паломар у Каліфорнії.

Астероїд був класифікований як об’єкт 18-ї величини і був офіційно позначений як 2020 AV2, коли про його відкриття було оголошено 8 січня. Його побачили за допомогою невеликого телескопа, діаметр дзеркала якого становить 1,2 м.

Згідно з розрахунками, 2020 AV2 подорожує помірно низькою ексцентриситетною орбітою з орбітальним періодом всього 151 день і відстанню офелія (найвіддаленішої від Сонця точки орбіти) всього 0,654 а. о. Таким чином, 2020 AV2 стає першим відомим астероїдом, який повністю обертається навколо Сонця всередині орбіти Венери.

Перигелій, найближча до Сонця точка орбіти астероїда, знаходиться на дистанції 0,46 астрономічної одиниці, тобто він «торкається» орбіти Меркурія, чий афелій – 0,47.

Його загальна яскравість вказує на те, що 2020 AV2 має діаметр приблизно 1-2 км, незвично великий для раніше невідомого астероїда в навколоземному космічному просторі. Звичайно, повинні бути інші астероїди з подібними орбітами, але нині їх важко виявити.

Залишити коментар