Вівторок, 22 вересня

Археологи, що займаються розкопками в Тронхеймі, виявили дивовижне кладовище з окремими похованнями, які датуються Середньовіччям.

Незвичайним є невеликий розмір кладовища і те, що могили збереглися в піщаному ґрунті так довго, відзначають вчені.

На сьогодні було знайдено 15 окремих могил і три ямних могили. Перші роботи вчених на кладовищі почалися влітку 2019 року, коли була виявлена одна з цих ям. Вона містила останки приблизно 200 осіб. Вважається, що ці останки були вивезені з інших кладовищ і перепоховані тут під час будівельних робіт у XVI столітті. Відтоді були знайдені ще дві подібні могили.

Нині археологи уважно вивчають 12-метрову площу кладовища. Хоча досі було знайдено всього 15 могил, вони очікують, що остаточна кількість поховань перевищить 30. Зі знайдених могил сім були дорослими, п’ять – дитячими, ще у трьох рештки не опізнані.

«Ймовірно, ще нижче є могили. Всі ці окремі могили розташовані в тому ж місці, що і при їх похованні, але деякі з них були частково зруйновані. У багатьох випадках збереглася тільки верхня частина тіла», – розповіли вчені.

Одночасно з розкопками на кладовищі буде проведено обстеження. Норвезький інститут досліджень культурної спадщини буде систематично брати зразки ґрунту і людських кісток для дослідження біохімічних умов у районі кладовища. Обстеження може допомогти краще зрозуміти умови, які впливають на збереження людських решток.

«Використовуючи це дослідження, ми спробуємо з’ясувати, чому відмінності в умовах збереження розрізняються на невеликих відстанях», – говорить керівник проєкту NIKU Сільї Руллестад.

Залишити коментар