Неділя, 27 вересня

Температура океанів у 2019 році визнана найвищою за всю історію спостережень, при цьому вона продовжує підвищуватися. У дослідженні, проведеному міжнародною групою з 14 вчених з 11 інститутів по всьому світу, робиться висновок про те, що останні 10 років були найтеплішими за всю історію спостережень за глобальними температурами в океані.

Автори опублікували свої результати 13 січня із закликом до людей повернути назад зміну клімату. Дослідники повідомляють, що глобальна температура океану не тільки збільшується, але цей процес ще й прискорюється.

Згідно з дослідженням, температура океану 2019 року приблизно на 0,075 градуси Цельсія вище середньої за 1981−2010 роки. Щоб досягти цієї температури, океану треба було б 228 000 000 000 000 000 000 000 (228 секстильйонів) джоулів тепла.

«Це дійсно багато нулів. Щоб було легше зрозуміти, я зробив розрахунок. Атомна бомба в Хіросімі вибухнула з енергією близько 63 000 000 000 000 джоулів. Кількість тепла, яке ми помістили в Світовий океан за останні 25 років, дорівнює 3,6 млрд вибухів атомної бомби в Хіросімі. Це виміряне потепління океану незаперечне і є ще одним доказом глобального потепління», – сказав Ліцзінь Ченг,  автор статті і провідний доцент Міжнародного центру наук про клімат і навколишнє середовище при Інституті фізики атмосфери (IAP) Китайської академії наук (CAS).

Дослідники використовували порівняно новий метод аналізу для обліку потенційно рідкісних даних і розбіжностей у часі в приладах, які раніше використовувалися для вимірювання теплоти океану, особливо від поверхні океану до глибини 2 тис. м. Нові дані дозволили дослідникам вивчити тенденції теплоти, висхідні до 1950-х років.

Дослідження також включає зміни температури океану, зареєстровані Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) у Сполучених Штатах. Два незалежних набори даних вказують на те, що останні п’ять років були найтеплішими за всю історію спостережень за глобальними температурами океану.

«Глобальне потепління реальне, і воно погіршується. І це тільки вершина айсберга в майбутньому. На щастя, ми можемо щось з цим зробити: ми можемо використовувати енергію більш розумно і диверсифікувати наші джерела енергії. У нас є сили, щоб вирішити цю проблему», – впевнені автори роботи.

1 комментарий

  1. Ченг
    — Ти такий розумний що аж — зарозумний
    Так от Ченг— ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ НІЯК НЕ ПОВЯЗАНЕ з ЛЮДСЬКИМ ФАКТОРОМ тобто —НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від людини
    В світі є достатньо АРТЕФАКТІВ які це пояснюють
    Інакша справа —вірити в них чи не вірити — ось в чім вся причина

Залишити коментар