П'ятниця, 18 вересня

Палеонтологи з Університету Нової Англії (Австралія) змогли ідентифікувати останки динозавра, знайдені три роки тому біля міста Уїнтон, – вони належали одному з найбільших в історії планети наземних хижаків. Про це пише Royal Society Open Science.

Australovenator wintonensis – найбільший динозавр на планеті з ростом у 2 м в висоту та 7 м у довжину, який є родичем австралійського тиранозавра.

Фахівець Метт Вайт зазначив, що спочатку стародавні кістки мало зацікавили його і його колег. Але після уважного вивчення їхня думка різко змінилася.

«Ми детально вивчили всі знайдені фрагменти, і це дало перший привід для хвилювання… Ми виявили справжню рідкість», – заявив учений.

Вайт підкреслив, що виявлені скам’янілості нагадують останки Australovenator wintonensis, що жили 99,6-93,5 млн років тому на території Австралії.

«Це були швидкі та дуже сильні тварини з добре розвиненими передніми лапами. Їхні верхні кінцівки були оснащені гострими загнутими кігтями приблизно 25-30 см завдовжки і використовувалися для нападу. Він використовував свої кінцівки для захоплення жертви, яку одночасно міг торсати ногами», – розповів палеонтолог.

Залишити коментар