Четвер, 24 вересня

Мала академія наук України повезе п’ять українських юних винахідників на Всесвітній конкурс стартапів Startup World Cuр, який відбуватиметься в травні у Кремнієвій долині в США. Про це йдеться у пресрелізі Малої академії наук.

«Коли ми попередньо надіслали американцям ідеї наших винахідників, то вони відповіли, що це може бути дуже цікаво. Також у Сан-Франциско у нас заплановані зустрічі з організаторами, з венчурними фондами, на яких ми зможемо представити свої стартапи», – розповів керівник бізнес-інкубатору МАН UF Incubator Віталій Лісовий.

Він зазначив, що для відбору учасників проводилися співбесіди, перевіряли мотивацію і дивилися рівень готовності проєктів, тестували учасників на рівень володіння англійською мовою і вміння гідно представити свою розробку, оцінювали, наскільки проєкт може бути цікавий інвестору.

Зокрема, у Каліфорнію поїде вихованець МАН Микита Чорний зі своєю розробкою мініхолодильника Chillinger, який працює без електричної мережі. Пристрій за одну хвилину охолоджує напій. Розробка розміром зі звичайний термос і масою близько 1 кг.

Ще один учасник бізнес-інкубатору та учень МАН Сергій Лисін представить у США пристрій, який рахує калорії у страві. Для підрахунку потрібно лише сфотографувати свою страву за допомогою спеціальної накладки на окуляри або браслету. Пристрій покаже кількість калорій на 100 г їжі. Винахідники створили мобільний застосунок, який зберігає історію харчування користувача. Там можна спланувати індивідуальну дієту і рахувати індекс маси тіла.

Юна винахідниця Діана Богатир, яка сьогодні підписала Меморандум про співпрацю з Малою академією наук, розробила розумний бокс для холодильника Smart box, який може замовляти доставку їжі. Бокс підключається до мобільного застосунку і через смартфон користувач може сканувати свій холодильник і бачити, скільки там залишилося продуктів. Smart box доступний у різних розмірах, залежності від того, скільки комірок потрібно користувачу, наприклад, комірка під яйця, молоко, м’ясо, напої.

Крім того, на конкурсі стартапів будуть представлені мультифункціональний верстат, який допомагає працювати одночасно з 3D-принтером і фрезерним станком, та програма, що автоматично добирає музику до відео. Для цього було створено штучний інтелект, який навчався гармонійно поєднувати відео з музикою на найуспішніших фільмах та відеороликах.

Залишити коментар