Неділя, 27 вересня

Археологи знайшли в Єрусалимі стародавній вимірювальний стіл. Він використовувався на ярмарках для вимірювання і розливу рідин, наприклад, вина та оливкової олії.

Ринковий стіл, вирізаний із каменю, використовувався для вимірювання рідин і задокументував проведення ринків поблизу Храмової гори близько 2 тис. років тому, сказав архелог Арі Леві, коли цей предмет був представлений на огляд громадськості.

Археологи знайшли в Єрусалимі 2000-річний ринковий стіл для розливу вина та олії (фото)

За словами Леві, рідини, такі як вино або оливкова олія, у давнину вимірювали на вимірювальному столі. Він належав господареві ринку і гарантував, що рідини виміряли рівномірними порціями і тепер ними можна торгувати.

У столі були зроблені спеціальні заглиблення – різні мірні ємності, куди заливалася рідина. Вони допомагали продавцям дотримуватися єдиних стандартів у вимірі рідин. Знахідка була виявлена в Національному парку міста Давида, між Старим містом і палестинським кварталом Сільван.

Археологи знайшли в Єрусалимі 2000-річний ринковий стіл для розливу вина та олії (фото)

За весь час розкопок там було знайдено три подібних артефакти. Вони доводять, що на цій території в давнину проводилися ярмарки.

Залишити коментар