Вівторок, 24 листопада

Національний Банк України повідомляє про черговий банк, що наближається до межі банкрутства. На цей раз йдеться про «Місто Банк», що належить підприємцю та колишньому нардепу від «Партії Регіонів» Івану Фурсіну.

Як передає пресслужба НБУ, банк екс-регіонала опинився за межею допустимого коефіцієнту покриття ліквідності по всім валютам. У той час, коли мінімальний допустимий рівень нормативу LCR складає 80%, банк Фурсіна сягнув позначки у 18,23%, що менше за норму у більш ніж чотири рази.

Про перпективи банкрутства стало відомо ще рік тому: тоді фінустанова Фурсіна за розміром загальних активів банку посідала 41 місце з 77.

Більш того, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ минулоріч розслідували факт невизнання «Місто Банку» банкрутом з боку Національного Банку України. Було відкрито кримінальне впровадження за заявою ТОВ “Каховка Пром-Агро”. За версією компанії-заявника, заступниця глави НБУ Катерина Рожкова та інші службові особи НБУ зловживали службовим становищем в інтересах нардепа Івана Фурсіна та не вжили заходів «для віднесення ПАТ «Місто Банк» до неплатоспроможних”, що могло призвести “до заподіяння матеріальної шкоди щонайменше на суму 835 521 тис. грн (сума коштів — фізичних осіб на рахунках банку станом на 01.09.2018)».

«Банк порушував ряд нормативів НБУ, продовжував функціонування, не маючи достатнього регулятивного капіталу», — повідомили у відомствах.

Разом з тим, антикорупційні органи неодноразово підозрювали Фурсіна у недостовірному декларуванні коштів. За офіційною інформацією НАЗК, власника «Місто Банку» звинувачували у приховуванні 66,8 млн грн.

Окрім того, у 2018 році «Місто Банк» провалив стрес-тестування від НБУ та потребував термінової декапіталізації. Утім, Фурсін все ж знайшов вихід із ситуації.

«За підсумками AQR та екстраполяції (56 банків, які не проходили стрес-тести) у чотирьох з 56 банків було виявлено потребу в капіталі на звітну дату — початок 2018 року. Два з них до моменту завершення діагностики були вже достатньо капіталізовані. Ще два банки — банк «Глобус» і «Містобанк» — потребували докапіталізації, проте на кінець 2018 вже виконали необхідні заходи», — йшлося в повідомленні НБУ.

Цього ж літа Національний Банку України надіслав банку соратника Януковича письмове попередження через порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Нагадаємо, «Місто Банк» був заснований у 1993 році. Прямо та опосередковано майже 98% акцій належить колишньому члену команди Януковича Івану Фурсіну. Інші акції – громадянину Латвії Ігорю Буймистеру.

Залишити коментар