Четвер, 24 вересня

Жодної відмови від євроінтеграції не відбувається, а всі зміни у стосунках ЄС-Україна будуть тільки в межах Угоди про асоціацію. Про це заявив керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія перед Українським сніданком у Давосі.

Так він прокоментував свою вчорашню заяву про те, що у відносинах з ЄС Україні слід обережно підходити до гармонізації національного законодавства з європейським.

«Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої гармонізації законодавства. Однак, я вважаю, що для України це неправильно. Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами. Якщо ми гармонізуємося, то можемо стати найслабшою економікою у ЄС, чимось на кшталт Словенії. Будучи величезною державою, ми матимемо дуже малий вплив, оскільки правила гри вже існують», – сказав Арахамія під час виступу у Давосі 22 січня.

Він наголосив, що ці слова – винятково його особисті міркування, а не позиція фракції, партії чи уряду.

«Ми вступаємо в період, коли ми будемо робити черговий перегляд Угоди про асоціацію. До цього треба дуже добре підготуватися. Не просто взяти пропозиції європейців і їх підписати, а й врахувати наші позиції, стан нашої економіки й почати більш ефективні переговори», – сказав він.

Арахамія додав, що будь-які зміни у відносинах України з Євросоюзом будуть відбуватися тільки у межах Угоди про асоціацію.

«Не можна ставити під сумнів позицію партії “Слуга народу”, яка за три місяці проголосувала більше євроінтеграційних законопроєктів, ніж попередники за п’ять років. Жодної відмови від євроінтеграції не відбувається», – наголосив глава фракції «Слуга народу».

Залишити коментар