Понеділок, 30 листопада

Від початку 2020 року України забезпечила транзит 2 млрд кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. При цьому Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу. Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«Без зайвого шуму та пилу ми вже протранспортували транзитом 2 млрд кубометрів газу з РФ до країн ЄС та Молдови. Ватро зауважити, що у той самий час ми отримали плату за 4,272 млрд кубометрів (178 млн кубометрів на добу)», – повідомив Макогон.

За його словами, відповідно до нової угоди про транзит газу Росія бронює потужності української ГТС та платить за заброньовані обсяги навіть у разі, якщо не використовує їх повністю.

«Це реальний результат підписання нового контракту, який базується на європейських засадах та включає принцип «качай або плати», – додав Макогон.

Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 млрд кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 млрд кубометрів щороку.

Залишити коментар