Субота, 26 вересня

Комісія з журналістської етики закликала Кабінет Міністрів України та Міністерство культури, молоді та спорту зняти з розгляду законопроєкт щодо дезінформації та заново розпочати процес підготовки законодавчих змін. Про це йдеться в заяві на сайті КЖЕ.

У Комісії з журналістської етики вказали, що не бачать жодної можливості доопрацювання законопроєкту чи покращення за результатами обговорення.

«Ми наголошуємо, що не можна поєднувати в одному законопроєкті відповідальність за дотримання професійних стандартів та відповідальність за дії осіб проти держави. Перше має регулюватись через журналістські організації, а друге – відповідальність правоохоронних органів. Саме таке розмежування має покласти край спекуляціям та спробам ввести приховану цензуру, та ще й руками журналістів.

Ми усвідомлюємо, що окремі журналісти та власники ЗМІ зловживають свободою слова і готові робити усе належне, аби мінімізувати наслідки такого зловживання. Проте ми свідомі того, що у вільному та демократичному суспільстві свобода слова важливіша, ніж чистота рядів журналістського цеху. Спроби загнати усіх журналістів в єдину організацію, нав’язати єдині стандарти, карати за будь-які відхилення від “партійної лінії” матимуть ще гірші наслідки, ніж ті, які ми зараз маємо через безвідповідальність окремих журналістів», – йдеться у заяві.

Також у Комісії з журналістської етики не підтримують роль уповноваженого з питань інформації, яка прописана в законопроєкті. За їхніми словами, цей уповноважений має «стати на захист чесних та професійних журналістів і мати відповідні повноваження: допомагати редакціям та журналістам отримувати інформацію, захищати від переслідування, вчасно реагувати на загрози життю та здоров’ю журналістів».

«Викликає велике занепокоєння і запровадження кримінальної відповідальності за дезінформацію. Як показує світовий досвід, застосування відповідальності є ефективним лише у крайніх випадках, однак це не може виступати системною зброєю проти дезінформації. Натомість потрібно розвивати суспільне мовлення, ефективно застосовувати антимонопольне законодавство, боротися із “джинсою”, обмежувати пряму та непряму політичну рекламу та розвивати інструменти протидії мові ворожнечі, за що можуть застосовуватися й відповідні покарання, оскільки дезінформація доволі часто спрямована саме на це», – додають автори заяви.

2 комментария

 1. Лучше бы эта комиссия выполняла свои прямые обязанности! А то пишут что хотя и как хотят, абсолютно не отвечая за написанное. Об иллюстрациях я вообще не говорю — чаще всего это имеет очень отдаленное отношение к теме.

 2. Богдан Миколайович on

  А може комісія зверне увагу на такий заголовок:
  Зеленский запаниковал из-за коронавируса из Китая: «Не говорят, что нам делать», а потім почитає статтю
  де Президент тільки поспілкувався з міністром ОЗУ, а там а ні слова про паніку Президента ….
  і це не одна така стаття де заголовок не відповідає змісту статті.
  ось ссилка на статтю
  https://znaj.ua/ru/politics/291316-zelenskiy-zapanikuvav-cherez-koronavirus-iz-kitayu-ne-kazhut-shcho-nam-robiti

Залишити коментар