П'ятниця, 18 вересня

Археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH) виявили в Мехіко руїни парової лазні, яка використовувалася ще в доіспанський період. Як розповіли вчені, збереглися велика ділянка стін, центральна ванна і лава уздовж бічної стінки.

Відомі як темаскалі, ці будови з глиняної цегли або каменю являли собою куполоподібні будиночки з басейнами з теплою водою або паровими лазнями, свого роду версія римського судаторія, але з більш низькою температурою. На відміну від римської практики, темаскаль використовувався в ритуальних і лікувальних цілях. Вони також використовувалися жінками при пологах.

Темаскаль був виявлений в районі Ла Мерсед. Залишки парилки є першим конкретним археологічним свідченням, яке дозволяє визначити більш точне місцезнаходження Темацкалтітлана – одного з найстаріших районів Теночтітлана, столиці Мексики, яка пізніше буде називатися Мехіко.

Керівник групи INAH, яка знайшла темаскаль, сказав, що це відкриття є першим конкретним доказом використання Темазкалтітлана як центру обмивання і очищення.

Керівник розкопок Віктор Есперон Каллеха зауважив: отримані дані свідчать про те, що в XVI столітті цей район був більш населеним, ніж вважалося раніше.

Залишити коментар