Середа, 23 вересня

За останні пів року серед політиків найбільше брехав депутат від партії «Опозиційна платформа – за життя» Вадим Рабінович, а найчастіше говорив правду спікер Верховної Ради та депутат від «Слуги народу» Дмитро Разумков. Про це йдеться в рейтингу фактчекінгового проєкту VoxCheck.

Так, у словах Вадима Рабіновича знайшли 3,45 % правди. Зазначається, що також багато брехали Нестор Шуфрич – 11,11 % правди та Олександр Качний – 14,29 % правди. Усі троє – представники «Опозиційної платформи – за життя».

Натомість найбільше правдивих висловлювань зафіксували у спікера парламенту Дмитра Разумкова – 64,71 %, співголови фракції «Європейська Солідарність» Артура Герасимова – 61,10 % та члена партії «Батьківщина» Сергія Власенка – 53,6 %.

Згідно з аналізом, найбільша кількість неправди та маніпуляцій стосувалася питань відкриття ринку землі, цін на газ та електроенергії для населення та ухвалення бюджету. Однією з найпопулярніших тез називаються заяви політиків про надмірне фінансування силового блоку країни та недостатнє – соціальної сфери.

Також менше обговорювали законодавчі ініціативи нового парламенту, газові контракти з РФ, тарифи на житлово-комунальні послуги та нові правила надання субсидій, Мінські угоди й формулу Штайнмаєра, приватизацію державних підприємств.

Президент Володимир Зеленський найчастіше говорив неправду про ринкові ціни на енергоносії, стосунки з МВФ чи війну. Зазначається, що він майже ніколи не маніпулює – лише 5,9 % його тверджень були маніпулятивними.

Водночас у словах п’ятого президента України Петра Порошенка з’явилося більше популізму, перебільшень та маніпуляцій.

Залишити коментар