Четвер, 1 жовтня

Екстремальна температура після виверження вулкана Везувій в Італії була настільки великою, що перетворила мозок однієї з жертв виверження на скло, стверджує дослідження.

Виверження сталося у 79 році н. е. Воно призвело до загибелі тисяч людей і знищило римські поселення поблизу сучасного Неаполя, зокрема Помпеї.

Місто Геркуланум також тоді поховала вулканічна речовина – пірокластичний потік, загинуло чимало мешканців міста.

Команда дослідників вивчила останки однієї жертви, виявленої у місті в 1960-х роках.

У дослідженні, опублікованому в журналі New England Journal of Medicine, зазначається, що з черепа жертви вилучили фрагменти склоподібного чорного матеріалу. Дослідники вважають, що чорним матеріалом є склоподібні залишки мозку людини.

Вітрифікація, зазначається в дослідженні, – це процес, при якому матеріал спалюється під впливом високих температур і швидко охолоджується, перетворюючись на скло або глазур.

«Збереження стародавніх останків мозку є надзвичайно рідкісною знахідкою», – повідомив доктор П’єр Паола Петроне, судово-медичний антрополог Неапольського університету Федеріко II, головний автор дослідження.

«Це перше в історії відкриття давнього людського мозку, який був вітрифікований завдяки високій температурі».

Жертві, як вважається, було понад 20 років. Чоловіка знайшли лежачим на дерев’яному ліжку, похованому під вулканічним попелом у Геркуланумі.

Доктор Петроне припустив, що він загинув миттєво.

Аналіз обвугленої деревини, виявленої біля тіла, показав, що температура у приміщенні на час його загибелі сягнула 520 градусів за Цельсієм.

Це означає, що «джерело екстремального тепла змогло запалити тілесний жир і випарувати м’які тканини» перед тим, як сталося «швидке падіння температури», йдеться у дослідженні вчених. Склоподібний матеріал досі не знаходили в інших місцях цієї археологічної пам’ятки.

Залишити коментар