Середа, 23 вересня

Команда британських археологів виявила поховання воїна віком близько 2 тис. років в англійському графстві Західний Сассекс.

Вчені вказують, що «неймовірно рідкісна» знахідка датується пізнім залізним століттям або раннім римським періодом, тобто приблизно І століттям н. е.

Відкриття було зроблене групою археологів із Університетського коледжу Лондона під час розкопок напередодні будівництва нових будинків у районі міста Чічестер.

Жодних людських решток виявлено не було, вони розклалися з часом через особливості ґрунту. Прямокутне темна пляма на землі – це все, що залишилося від дерев’яного ліжка або настилу, на якому був похований небіжчик.

На одному з коротких кінців цієї плями, прямо за її периметром, але в самій могилі, знаходилися чотири глиняних посудини з місцевої глини. Це предмети утилітарного типу, які використовувалися для виготовлення та зберігання продуктів в І столітті н. е. Із протилежного боку могили знайшли металеві елементи, їхні функції наразі невідомі.

Уздовж довгої сторони плями знаходився залізний меч у піхвах, зроблених з органічного матеріалу (поки невпізнаного). Піхви були прикрашені кріпленням із мідного сплаву. Рентгенівські знімки меча показують, що кріплення було ретельно продуманою, деталізованою прикрасою, яке різко виділялося б при носінні.

Військові поховання цього періоду вкрай рідкісні в Сассексі, і тому їхнє культурне значення неясно.

Археолог Джим Стівенсон, який займається вивченням поховання після розкопок, сказав: «Загалом було багато дискусій про те, хто міг бути похований у традиції воїна. Чи справді він був воїном або просто похований з атрибутами одного з них? Предмети, виявлені в могилі, дозволяють припустити, що чоловік був важливою людиною».

Залишити коментар